Krav Maga

9.1.2015

               

Systém KRAV MAGA, z hebrejštiny volně překládáno jako „boj zblízka“, je v současné době považován za nejefektivnější sebeobranný a taktický systém na světě.

Krav Maga je reálná sebeobrana pro reálné situace – systém s jedinečným logickým přístupem, snadný na učení a zapamatování, stavěný na přirozených, intuitivních reakcích a snadno použitelný ve stresových situacích. Důležitou součástí Krav Maga je unikátní proces výuky, propracovaná metodologie a široká škála způsobů tréninků rozvíjejících jak fyzické, tak i psychické schopnosti, které jsou v sebeobranné situaci důležité.

Hlavním cílem systému Krav Maga je naučit kohokoliv, bez ohledů na věk, pohlaví, fyzické schopnosti a zkušenosti, jak se ubránit proti nejrůznějším druhům útoků. Toho je dosahováno především trénováním efektivních technik, kontrolované agresivity, bojového ducha, povědomí o okolí, vyjednávání a vyhýbání se konfliktním situacím.

Krav Maga užívá jednoduchý přístup k učení. Díky konstantnímu procvičování a opakování se nejúčinnější způsoby obrany proti jednotlivým druhům útoků stanou přirozené a automatické. Při případných konfrontacích na ulici tak mohou být tyto techniky okamžitě využity. Díky zdůrazňování a cvičení několika klíčových technik pro jednotlivé útoky je systém schopný zabývat se širokou škálou obranných situací, kterou bychom jen těžko hledali v jakémkoliv jiném stylu, a tvoří tak ucelený bojový systém.

Od většiny bojových sportů se systém Krav Maga liší především tím, že zde nejsou žádné předepsané sestavy (kata) ani pravidla. Když bojujete o život, tak neexistují žádná omezení, všechno je povoleno.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *