O systému Krav Maga

Krav Maga

Krav Maga představuje unikátní praktický systém, který učí, jak se vypořádat se všemi typy násilných střetů. Jeho přidanou hodnotou, díky níž se od jiných technik odlišuje, je nácvik dovedností umožňujících se těmto střetům zcela vyhnout. Krav Maga byla vyvinuta v reálných podmínkách v Izraeli a jejím zakladatelem Imi Lichtenfeld. Systém je současně rozvíjen prostřednictvím Imiho nejbližšího asistenta Eyala Janilova, jenž je zároveň nejvyšším instruktorem organizace Krav Maga Global.

Učební proces Krav Maga

Krav Maga je jedinečný a logický systém zahrnující sebeobranu, bojové dovednosti a obranné taktiky. Neobsahuje žádné tradiční nebo sportovní prvky, jako např. sestavy, kata, sportovní boj… atd. Tréninkové metody jsou založeny na využití instinktivních reakcí člověka. Zdokonalují základní obranné principy a umožňují získat dovednosti, které lze bezodkladně použít ve vyhrocených situacích ovlivněných stresem. Systém Krav Maga je vhodný pro kohokoliv bez omezení věku, fyzických dispozic či pohlaví. Pozvedá schopnosti člověka na fyzické, mentální, technické a taktické úrovni a pod vedením certifikovaného instruktora mohou studenti v rozumném časovém horizontu dosáhnout osobních cílů.

Krav Maga trénink

Základním stavebním kamenem tréninku Krav Maga je strukturovaný učební proces zajišťující odbornou přípravu a kvalitu vzdělání. Učební plán je rozdělen do několika úrovní a stupňů. Zohledňuje preference klientů s ohledem na jejich motivaci. Je schopen vyhovět požadavkům jejich zaměření, ať už jde o potřeby civilní obrany, specifika vojenského výcviku, přípravy speciálních jednotek či ochranu třetí osoby.

Krav Maga trénink zahrnuje:

  • Jak zabránit, vyhnout se a uniknout střetům
  • Naučit se technikám pádů, aby se snížilo riziko poranění nárazem na zem
  • Rozvíjet schopnosti útoku a protiútoku, pomocí rukou, nohou, chodidel, paží a hlavy
  • Používat předměty denní potřeby pro sebeobranu a boj
  • Obranné techniky proti neozbrojeným útokům, jako jsou kopy, údery, strhy, různé úchopy těla a oblečení
  • Obranné techniky proti ozbrojeným hrozbám a útokům, které zahrnují nože, jiné ostré předměty, tyče a další tupé předměty
  • Obranné techniky proti hrozbám krátkou i dlouhou střelnou zbraní
  • Obranu na zemi
  • Vypořádání se s více útočníky
  • Ochranu vlastní osoby, rodinných příslušníků, menších skupin i tzv. ochranu třetí osoby

Krav Maga – Moderní systém pro moderní svět 

Techniky a principy Krav Maga jsou vyučovány s důrazem na možnosti člověka využít svou mysl k aktivizaci obranných mechanizmů v dané situaci. Při nácviku je důležité nastavit myšlení způsobem, který umožní přiblížit se realitě při vnímání  mimořádné, či život ohrožující situace. Právě pro reálné situace jsou veškeré techniky vyvinuty. Studentovi se tím otevře cesta k vypořádání se se všemi typy násilných konfliktů, bez ohledu na prostředí, v němž se aktuálně nachází. Výuka počítá s prostory otevřenými, stísněnými, s konfliktem v hromadných prostředcích, za tmy, ve vodě, na nezpevněném povrchu apod.

Krav Maga – Osobní rovoj

Krav Maga umožňuje osobní růst po stránce fyzické i psychické. Trénink Krav Maga přináší nezpochybnitelné zlepšení v oblasti fyzického zdraví, rozvíjí i duševní schopnosti rychle se rozhodovat ve stresových podmínkách a umožňuje člověku být schopen se efektivně vyrovnat s nároky, které na něj klade současný životní styl.

Uložit odkaz do záložek.